Omega - 220.52.41.21.03.001
220.52.41.21.03.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Sedna Gold / Blue / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.52.41.21.03.001 (aka: 22052412103001) |
| Name: | 220.52.41.21.03.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Sedna Gold / Blue / Rubber |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra 220.52.41.21.03.001 features a Sedna gold case and a blue dial. It is fitted with a blue rubber strap.