Omega - 220.55.34.20.60.001
220.55.34.20.60.001 Seamaster Aqua Terra 150M Shades Master Chronometer 34 Sedna Gold - Diamond / Lavender / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.55.34.20.60.001 (aka: 22055342060001) |
| Name: | 220.55.34.20.60.001 Seamaster Aqua Terra 150M Shades Master Chronometer 34 Sedna Gold - Diamond / Lavender / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Purple |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra Shades reference 220.55.34.20.60.001 debuted in 2024. This Aqua Terra has a case in 'Sedna' gold, with a matching bracelet. The dial is Purple.