Omega - 220.92.43.22.99.001
220.92.43.22.99.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 43 Worldtimer Titanium - Ceramic / Grey / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.92.43.22.99.001 (aka: 22092432299001) |
| Name: | 220.92.43.22.99.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 43 Worldtimer Titanium - Ceramic / Grey / Rubber |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
8 312 €
Maximum price
10 963 €
Absolute change
0 €
Opening price
9 853 €
Closing price
9 853 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra World Timer 220.92.43.22.99.001 is new for 2023. This Aqua Terra has a titanium case with ceramic bezel, which house a caliber 8938 - a self-winding movement with worldtimer functionality.