Omega - 123.10.35.20.01.002
123.10.35.20.01.002 Constellation Co-Axial 35 Stainless Steel / Black Clous de Paris
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Constellation |
| Reference: | 123.10.35.20.01.002 (aka: 12310352001002) |
| Name: | 123.10.35.20.01.002 Constellation Co-Axial 35 Stainless Steel / Black Clous de Paris |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 12 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 123.10.35.20.01.002 has a stainless steel case with black dial housing the co-axial caliber 2500.