Omega - 123.20.35.20.02.004
123.20.35.20.02.004 Constellation Co-Axial 35 Stainless Steel / Yellow Gold Claws / Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Constellation |
| Reference: | 123.20.35.20.02.004 (aka: 12320352002004) |
| Name: | 123.20.35.20.02.004 Constellation Co-Axial 35 Stainless Steel / Yellow Gold Claws / Silver |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Fixed, 12 Hour |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 123.20.35.20.02.004 Constellation is powered by Omega's ca. 2500, which is housed in a stainless steel case of 35mm with yellow gold accents.