Omega - 131.20.36.20.02.002
131.20.36.20.02.002 Constellation Master Chronometer 36 Stainless Steel / Yellow Gold / Silver / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Constellation |
| Reference: | 131.20.36.20.02.002 (aka: 13120362002002) |
| Name: | 131.20.36.20.02.002 Constellation Master Chronometer 36 Stainless Steel / Yellow Gold / Silver / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Fixed, 12 Hour |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.20 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Minimum price
6 545 €
Maximum price
8 359 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 805 €
Closing price
6 805 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced in 2019, the Omega Constellation Master Chronometer combines a [DIAMETER ]mm case with the METAS-certified caliber 8800. Ref. 131.20.36.20.02.002 has a stainless steel case paired with a yellow gold bezel and crown. The dial is silver.