Omega - 131.50.36.20.02.001
131.50.36.20.02.001 Constellation Master Chronometer 36 Sedna / Silver / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Constellation |
| Reference: | 131.50.36.20.02.001 (aka: 13150362002001) |
| Name: | 131.50.36.20.02.001 Constellation Master Chronometer 36 Sedna / Silver / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 12 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.20 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Minimum price
24 451 €
Maximum price
32 114 €
Absolute change
0 €
Opening price
29 920 €
Closing price
29 920 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced in 2019, the Omega Constellation Master Chronometer combines a [DIAMETER ]mm case with the METAS-certified caliber 8800. Ref. 131.50.36.20.02.001 has Sedna gold case and matching bracelet. The dial is silver.