Omega - 424.10.33.20.52.001
424.10.33.20.52.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Vintage Silk Silver / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.10.33.20.52.001 (aka: 42410332052001) |
| Name: | 424.10.33.20.52.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Vintage Silk Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega De Ville Prestige ref. 424.10.33.20.52.001 has a stainless steel case and matching bracelet. The dial has a silk-inspired pattern and alternating gold-plated cabochons and polished domed Roman numerals.