Omega - 424.10.33.20.55.004
424.10.33.20.55.004 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / White MOP / Stainless Steel / Orbis
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.10.33.20.55.004 (aka: 42410332055004) |
| Name: | 424.10.33.20.55.004 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / White MOP / Stainless Steel / Orbis |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille 424.10.33.20.55.004 has a stainless steel case and matching bracelet. The dial is mother-of-pearl with the signature 'Orbis' bear pattern. Part of each sale will go towards funding the work of Orbis.