Omega - 424.10.37.20.02.001
424.10.37.20.02.001 De Ville Prestige Co-Axial 36.8 Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.10.37.20.02.001 (aka: 42410372002001) |
| Name: | 424.10.37.20.02.001 De Ville Prestige Co-Axial 36.8 Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.80 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Minimum price
1 368 €
Maximum price
2 779 €
Absolute change
0 €
Opening price
1 748 €
Closing price
1 748 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega De Ville reference 424.10.37.20.02.001 is a traditional round wristwatch with an elegant, classic design. The stainless steel case measures 36.8mm across and holds the self-winding caliber 2500 movement with co-axial escapement. The dial is silver.