Omega - 424.10.40.20.03.003
424.10.40.20.03.003 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Orbis / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.10.40.20.03.003 (aka: 42410402003003) |
| Name: | 424.10.40.20.03.003 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Orbis / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The DeVille Prestige Co-Axial reference 424.10.40.20.03.003 has a stainless steel case of 39.5mm and a blue dial. It was created to benefit Orbis International and its Flying Eye Hospital.