Omega - 424.12.33.60.52.001
424.12.33.60.52.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Butterfly Stainless Steel / Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.12.33.60.52.001 (aka: 42412336052001) |
| Name: | 424.12.33.60.52.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Butterfly Stainless Steel / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.12.33.60.52.001 DeVille Prestige has a stainless steel case with a white leather strap. The bezel is set with diamonds and the silver dial adorned with a butterfly motif.