Omega - 424.13.40.20.01.002
424.13.40.20.01.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Black Sunburst
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.13.40.20.01.002 (aka: 42413402001002) |
| Name: | 424.13.40.20.01.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Black Sunburst |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Minimum price
2 042 €
Maximum price
3 325 €
Absolute change
0 €
Opening price
2 305 €
Closing price
2 305 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega DeVille Prestige Co-Axial ref. 424.13.40.20.01.002 has a stainless steel case with a diameter of 39.5mm, which is paired with a Black sunburst dial with alternating cabochons and Roman numerals for hour markers. Inside ticks the caliber 2500 movement.