Omega - 424.13.40.20.02.005
424.13.40.20.02.005 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Vintage Silk Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.13.40.20.02.005 (aka: 42413402002005) |
| Name: | 424.13.40.20.02.005 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Vintage Silk Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega De Ville Prestige 424.13.40.20.02.005 has a stainless steel case of 39.5mm and a silver silk-patterned dial.