Omega - 424.13.40.20.03.002
424.13.40.20.03.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Vintage Blue
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.13.40.20.03.002 (aka: 42413402003002) |
| Name: | 424.13.40.20.03.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Vintage Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille Prestige Co-Axial ref. 424.13.40.20.03.002 has a stainless steel case of 39.5mm and a blue, vintage-inspired dial. It is powered by the self-winding caliber 2500.