Omega - 424.13.40.21.01.001
424.13.40.21.01.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Stainless Steel / Black
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.13.40.21.01.001 (aka: 42413402101001) |
| Name: | 424.13.40.21.01.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Stainless Steel / Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.13.40.21.01.001 Deville Prestige Co-Axial Power Reserve has its stainless steel case paired with a black dial. It is powered by caliber 2627.