Omega - 424.13.40.21.01.002
424.13.40.21.01.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Stainless Steel / Black Sunburst
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.13.40.21.01.002 (aka: 42413402101002) |
| Name: | 424.13.40.21.01.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Stainless Steel / Black Sunburst |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Minimum price
3 481 €
Maximum price
4 671 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 207 €
Closing price
4 207 €
Relative change
0,00 %
Description
The ref. 424.13.40.21.01.002 Deville Prestige Co-Axial has a Black dial with a sunburst finish, and alternating cabochons and Roman numeral hour markers. There is a date window at 3 o'clock and separate displays for the small-seconds at 9 o’clock and the power reserve at 6 o’clock.