Omega - 424.20.27.60.58.003
424.20.27.60.58.003 De Ville Prestige Quartz 27.4 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.20.27.60.58.003 (aka: 42420276058003) |
| Name: | 424.20.27.60.58.003 De Ville Prestige Quartz 27.4 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 27.40 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega De Ville 424.20.27.60.58.003 has both its case and bracelet done in a combination of stainless steel and yellow gold. The dial is champagne.