Omega - 424.20.33.20.53.002
424.20.33.20.53.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Blue / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.20.33.20.53.002 (aka: 42420332053002) |
| Name: | 424.20.33.20.53.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Blue / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille ref. 424.20.33.20.53.002 has both its case as well as its bracelet done in a combination of stainless steel and yellow gold. The dial is blue.