Omega - 424.20.33.20.58.002
424.20.33.20.58.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.20.33.20.58.002 (aka: 42420332058002) |
| Name: | 424.20.33.20.58.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille ref. 424.20.33.20.58.002 has a stainless steel case with a yellow gold bezel & crown. The dial is gold / champagne colored and displays a mix of Roman numerals and diamond-set indexes.