Omega - 424.22.33.60.52.001
424.22.33.60.52.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Butterfly Stainless Steel / Red Gold / MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.22.33.60.52.001 (aka: 42422336052001) |
| Name: | 424.22.33.60.52.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Butterfly Stainless Steel / Red Gold / MOP |
| Limited: | No |
| Case Material: | Mother of Pearl |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
Description
The ref. 424.22.33.60.52.001 DeVille Prestige has a stainless steel / red gold case and a matching bracelet. The bezel is set with diamonds and the mother-of-pearl dial adorned with a butterfly motif.