Omega - 424.22.33.60.58.001
424.22.33.60.58.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Champagne Butterfly
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.22.33.60.58.001 (aka: 42422336058001) |
| Name: | 424.22.33.60.58.001 De Ville Prestige Quartz 32.7 Stainless Steel / Yellow Gold / Champagne Butterfly |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.22.33.60.58.001 DeVille Prestige has a two tone stainless steel / yellow gold case and is fitted on a white leather bracelet. The champagne dial is adorned with a butterfly motif.