Omega - 424.23.33.20.09.001
424.23.33.20.09.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Red Gold / White
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.23.33.20.09.001 (aka: 42423332009001) |
| Name: | 424.23.33.20.09.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Stainless Steel / Red Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille 424.23.33.20.09.001 has a stainless steel with red gold case and a brown alligator strap. The dial is white.