Omega - 424.23.40.20.58.001
424.23.40.20.58.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.23.40.20.58.001 (aka: 42423402058001) |
| Name: | 424.23.40.20.58.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Stainless Steel / Yellow Gold / Vintage Champagne |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille ref. 424.23.40.20.58.001 has a stainless steel case with a yellow gold bezel & crown. The dial is gold / champagne colored and displays a mix of Roman numerals and diamond-set indexes.