Omega - 424.25.27.60.58.002
424.25.27.60.58.002 De Ville Prestige Quartz 27.4 Stainless Steel / Yellow Gold / Champagne Butterfly / Bracelet / Diamond
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.25.27.60.58.002 (aka: 42425276058002) |
| Name: | 424.25.27.60.58.002 De Ville Prestige Quartz 27.4 Stainless Steel / Yellow Gold / Champagne Butterfly / Bracelet / Diamond |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Gem-Set |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 27.40 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.25.27.60.58.002 De Ville Prestige has a two tone stainless steel / yellow gold case with a diamond-set bezel. It is fitted on a matching bracelet. The champagne dial is adorned with a butterfly motif.