Omega - 424.50.33.20.05.002
424.50.33.20.05.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Red Gold / MOP / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.50.33.20.05.002 (aka: 42450332005002) |
| Name: | 424.50.33.20.05.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Red Gold / MOP / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille Prestige reference 424.50.33.20.05.002 has a red gold case and a matching red gold bracelet. It is powered by caliber 2500 and features a mother-of-pearl dial.