Omega - 424.53.33.20.05.001
424.53.33.20.05.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Red Gold / MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.53.33.20.05.001 (aka: 42453332005001) |
| Name: | 424.53.33.20.05.001 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Red Gold / MOP |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The DeVille Prestige Co-Axial reference 424.53.33.20.05.001has a red gold case and a mother-of-pearl dial.