Omega - 424.53.33.20.53.002
424.53.33.20.53.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Yellow Gold / Blue
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.53.33.20.53.002 (aka: 42453332053002) |
| Name: | 424.53.33.20.53.002 De Ville Prestige Co-Axial 32.7 Yellow Gold / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille Prestige 424.53.33.20.53.002 has a yellow gold case of 32.7, paired with a satin-finished blue dial. It is powered by caliber 2500.