Omega - 424.53.40.20.02.002
424.53.40.20.02.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Yellow Gold / Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.53.40.20.02.002 (aka: 42453402002002) |
| Name: | 424.53.40.20.02.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Yellow Gold / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Minimum price
5 985 €
Maximum price
9 854 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 989 €
Closing price
6 989 €
Relative change
0,00 %
Description
The DeVille Prestige Co-Axial reference 424.53.40.20.02.002 has a yellow gold case of 39.5mm and a silver dial. This watch is powered by the self-winding caliber 2500.