Omega - 424.53.40.20.03.002
424.53.40.20.03.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Red Gold / Blue
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.53.40.20.03.002 (aka: 42453402003002) |
| Name: | 424.53.40.20.03.002 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Red Gold / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Minimum price
6 919 €
Maximum price
9 671 €
Absolute change
0 €
Opening price
8 251 €
Closing price
8 251 €
Relative change
0,00 %
Description
The DeVille Prestige Co-Axial reference 424.53.40.20.03.002 has a red gold case of 39.5mm and a blue dial. This watch is powered by the self-winding caliber 2500.