Omega - 424.53.40.21.04.001
424.53.40.21.04.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve White Gold / White
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.53.40.21.04.001 (aka: 42453402104001) |
| Name: | 424.53.40.21.04.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve White Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.53.40.21.04.001 Deville Prestige Co-Axial Power Reserve has a white gold case and a white dial with contrasting blue markers and matching hands.