Omega - 424.58.40.20.52.003
424.58.40.20.52.003 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Red Gold / Diamond / Silver Diamond
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.58.40.20.52.003 (aka: 42458402052003) |
| Name: | 424.58.40.20.52.003 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Red Gold / Diamond / Silver Diamond |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
De Ville Prestige Co-Axial ref 424.58.40.20.52.003 has a red gold case with diamonds around the bezel. The dial of this Omega watch is silver.