Omega - 424.58.40.21.52.001
424.58.40.21.52.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Yellow Gold / Diamond / Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 424.58.40.21.52.001 (aka: 42458402152001) |
| Name: | 424.58.40.21.52.001 De Ville Prestige Co-Axial 39.5 Power Reserve Yellow Gold / Diamond / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The ref. 424.58.40.21.52.001 Deville Prestige Co-Axial Power Reserve has a yellow gold case with diamond-set bezel and a silver dial with diamond markers. It is powered by caliber 2627.