Omega - 431.63.41.22.01.001
431.63.41.22.01.001 De Ville Hour Vision Co-Axial Annual Calendar White Gold / Black
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 431.63.41.22.01.001 (aka: 43163412201001) |
| Name: | 431.63.41.22.01.001 De Ville Hour Vision Co-Axial Annual Calendar White Gold / Black |
| Produced: | 2008 |
| Limited: | Yes, 160 units |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Omega De Ville Hour Vision Annual Calendar 431.63.41.22.01.001 is a limited edition of 160 pieces. This watch has a white gold case and a black dial. Inside ticks the a caliber 8611, a self-winding movement with annual calendar.