Omega - 434.10.34.20.03.002
434.10.34.20.03.002 De Ville Master Chronometer 34 Stainless Steel / Blue / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 434.10.34.20.03.002 (aka: 43410342003002) |
| Name: | 434.10.34.20.03.002 De Ville Master Chronometer 34 Stainless Steel / Blue / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega DeVille Master Chronometer 434.10.34.20.03.002 was introduced in 2022. This watch has a Stainless Steel case of 34.00mm, and a Blue dial with date window at 6:00. Power comes from the 'Master Chronometer' caliber 8800.