Omega - 434.13.40.20.01.001
434.13.40.20.01.001 De Ville Master Chronometer Stainless Steel / Black
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 434.13.40.20.01.001 (aka: 43413402001001) |
| Name: | 434.13.40.20.01.001 De Ville Master Chronometer Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Minimum price
3 426 €
Maximum price
4 355 €
Absolute change
0 €
Opening price
3 502 €
Closing price
3 502 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega DeVille Master Chronometer 434.13.40.20.01.001 was introduced in 2022. This watch has a Stainless Steel case of 40.00mm, and a Black dial with 'orbital' minute track. Power comes from the 'Master Chronometer' caliber 8800.