Omega - 434.20.28.60.09.001
434.20.28.60.09.001 De Ville Quartz 27.5 Stainless Steel - Sedna Gold / Beige / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 434.20.28.60.09.001 (aka: 43420286009001) |
| Name: | 434.20.28.60.09.001 De Ville Quartz 27.5 Stainless Steel - Sedna Gold / Beige / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 27.50 mm |
| Case Lug Width: | 13.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega DeVille Quartz 434.20.28.60.09.001 was introduced in 2022. This watch has a stainless steel and Sedna gold case of 27.50mm, and a Beige dial. Power comes from a quartz movement in the form of caliber 4061.