Omega - 434.23.30.60.52.002
434.23.30.60.52.002 De Ville Quartz 30 Stainless Steel - Yellow Gold / White - Diamond
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 434.23.30.60.52.002 (aka: 43423306052002) |
| Name: | 434.23.30.60.52.002 De Ville Quartz 30 Stainless Steel - Yellow Gold / White - Diamond |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega DeVille Quartz 434.23.30.60.52.002 was introduced in 2022. This watch has a stainless steel & yellow gold case of 30.00mm, and a White dial. Power comes from a quartz movement in the form of caliber 4061.