Omega - 434.23.41.21.09.001
434.23.41.21.09.001 De Ville Power Reserve Master Chronometer Stainless Steel - Sedna Gold / Beige
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 434.23.41.21.09.001 (aka: 43423412109001) |
| Name: | 434.23.41.21.09.001 De Ville Power Reserve Master Chronometer Stainless Steel - Sedna Gold / Beige |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega DeVille Power Reserve Master Chronometer 434.23.41.21.09.001 was introduced in 2022. This watch has a stainless steel & yellow gold case of 41.00mm, and a Beige dial with 'orbital' minute track. Power comes from the 'Master Chronometer' caliber 8810 which features small seconds, power reserve indicator, and date display.