Omega - 4572.31.00
4572.31.00 De Ville Co-Axial Chronograph 35 Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4572.31.00 (aka: 45723100) |
| Name: | 4572.31.00 De Ville Co-Axial Chronograph 35 Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Omega DeVille [WATCH_REF} has a Stainless Steel case of [DIAMETER}mm. This watch is powered by caliber 3313, a self-winding movement with chronograph and date.