Omega - 4631.80.33
4631.80.33 De Ville Co-Axial 37.5 Yellow Gold / Blue
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4631.80.33 (aka: 46318033) |
| Name: | 4631.80.33 De Ville Co-Axial 37.5 Yellow Gold / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega De Ville 4631.80.33 features a yellow gold case of 37.5mm and a blue dial. It is powered by Omega's self-winding caliber 2500.