Omega - 4632.31.31
4632.31.31 De Ville Co-Axial 38.7 Power Reserve Yellow Gold / Silver
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4632.31.31 (aka: 46323131) |
| Name: | 4632.31.31 De Ville Co-Axial 38.7 Power Reserve Yellow Gold / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.70 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The ref. 4632.31.31 Deville Co-Axial Power Reserve features a yellow gold case, silver dial and an alligator strap. It is powered by caliber 2627 with power reserve indicator, smalls seconds and date.