Omega - 4632.80.33
4632.80.33 De Ville Co-Axial 38.7 Power Reserve Yellow Gold / Blue
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4632.80.33 (aka: 46328033) |
| Name: | 4632.80.33 De Ville Co-Axial 38.7 Power Reserve Yellow Gold / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.70 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The 4632.80.33 Omega Deville Co-Axial Power Reserve features a yellow gold case, Blue dial and an alligator strap. It is powered by caliber 2627 with power reserve indicator, smalls seconds and date.