Omega - 4643.20.32
4643.20.32 De Ville Co-Axial 41 Chronograph Red Gold / White
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4643.20.32 (aka: 46432032) |
| Name: | 4643.20.32 De Ville Co-Axial 41 Chronograph Red Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Omega DeVille Chronograph 4643.20.32 is a limited edition of 333 pieces. This watch has a Yellow Gold case and a White dial with Roman numerals.