Omega - 4874.75.36
4874.75.36 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel - Diamond / MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4874.75.36 (aka: 48747536) |
| Name: | 4874.75.36 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel - Diamond / MOP |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Omega De Ville Co-Axial Chronograph 4874.75.36 has a stainless steel case with diamond-set bezel, and a mother-of-pearl dial with baugette diamond hour markers.