Omega - 4878.74.34
4878.74.34 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel / MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4878.74.34 (aka: 48787434) |
| Name: | 4878.74.34 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel / MOP |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Omega De Ville Chronograph reference 4878.74.34 has a stainless steel case and a mother-of-pearl dial. This watch is powered by the self-winding caliber 3313.