Omega - 4878.90.39
4878.90.39 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel / Green
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | De Ville |
| Reference: | 4878.90.39 (aka: 48789039) |
| Name: | 4878.90.39 De Ville Co-Axial 35 Chronograph Stainless Steel / Green |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Omega DeVille Chronograph 4878.90.39 has a Stainless Steel case of 35.00mm, which houses the self-winding caliber 3313. The dial is Green.