Omega - 220.10.38.20.01.002
220.10.38.20.01.002 Railmaster Omega Co-Axial Master Chronometer 38 / 60th Anniversary
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Railmaster |
| Reference: | 220.10.38.20.01.002 (aka: 22010382001002) |
| Name: | 220.10.38.20.01.002 Railmaster Omega Co-Axial Master Chronometer 38 / 60th Anniversary |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 3557 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
4 132 €
Maximum price
6 021 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 344 €
Closing price
5 344 €
Relative change
0,00 %
Description
Trilogie 1957 60th Anniversary Railmaster Limited edition 3557 pieces. Caliber 8806. Delivered with; Bracelet. Calf 'vintage' strap. NATO strap.