Omega - 2512.52.00
2512.52.00 Seamaster Aqua Terra 150M Automatic 42.2 Railmaster Chronograph / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Railmaster |
| Reference: | 2512.52.00 (aka: 25125200) |
| Name: | 2512.52.00 Seamaster Aqua Terra 150M Automatic 42.2 Railmaster Chronograph / Bracelet |
| Produced: | 2003 |
| Produced: | 2010 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.20 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Railmaster 2512.52.00 has a stainless steel case of 42.2mm, which houses the self-winding caliber 3205. It is fitted with a stainless steel bracelet.