Omega - 2603.52.31
2603.52.31 Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 39.2 Railmaster Yellow Gold / Black Alligator
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Railmaster |
| Reference: | 2603.52.31 (aka: 26035231) |
| Name: | 2603.52.31 Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 39.2 Railmaster Yellow Gold / Black Alligator |
| Produced: | 2003 |
| Produced: | 2010 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.20 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra 2603.52.31 is a rarely seen 18k yellow gold variation of Omega's 2003-2010 Railmaster. Its case measures 39.20mm across, housing the self-winding caliber 2403.